HAKKIMIZDA

Değerli okuyucularımız, bu siteyi kurmamızın amacını kısaca anlatmak gerekirse;
butun-asiretler.blogspot.com 20,12.2020 tarihinde, araştırmacı-yazar Memedê Kazım ve yayın ekibi girişimiyle oluşan ve zaman zaman akademisyenlerden destek alan bir web sitesidir. Özellikle hem coğrafyamızda ve hemde tüm dünyada yaşayan, başta Şemski Aşireti olmak üzere bütün Kürt aşiretleri, Türk boy ve oymakları, ile diğer halkların tarihi geçmişleri ve soy ağaçları üzerine araştırma yapan sitemizin amacı, tüm halkların geçmişleri ve soy ağaçları hakkında hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin bilgi vermektir.. Esas gayemiz akademik tarih yayınları yaparak tarih ilmine ve Türk tarihçiliğine müspet katkılarda bulunmaktır.
Web sitemizin amacı, hiçbir siyasi, ideolojik ve menfaat gruplarına bağlı olmadığı gibi, Çıkar sağlamak ticari kazanç elde etmek, herhangi bir dernek, parti veya herhangi bir örgütsel yapılanmaya hizmet vermek değildir. Tamamen yasalar çerçevesinde Türkiye ve dünyadaki aşiretlerin tarihi oluşumları hakkında bilgilendirme hizmeti sunma amaçlıdır. Daima bütün Türkiye halkları ile barış ve kardeşlik içinde yaşamak en büyük arzumuzdur.
Bizleri yasalara karşı suç'a sürükleyecek her türlü oluşuma karşıyız. Bu sitede yayınlanan makale ve yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiç kimseye hakaret ve aşağılayıcı veya suç teşkil edecek bilgiler içermemektedir. Gerek aşiretlerin tarihi ve gerekse diğer sosyolojik bir takım tarihsel bilgiler tamamen orijinalıne sadık kalınarak ve kaynakları gösterilerek sunulmaktadır.
Amacımız yıllar hatta yüz yıllardır değişik bölgere dağılmış ve kendilerinden haber alınamamış , yakınlarınının izini kaybetmiş, toplulukları sosyal bir çalışma sonucu buluşturmak ve bu toplulukların oluşumu hakkında rivayet , uydurma süpekülatif bir takım söylemlerden uzaklaşarak net bir bilgi kaynağı oluşturmaktır. Bu bizden sonraki kuşaklara da ışık tutacaktır. Hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin hazırlamış olduğumuz bu sitemiz , sizlerin tarihleri ve geçmişlerini tanıması ve aralarındaki sosyal ağı genişletmek amacıyla hazırlanmıştır. Bundan ötürü kimseden maddi bir katkı beklemiyoruz. Sadece katkı sağlayacak bilgilerinizi bizimle paylaşmanız bizleri mutlu edecektir.
Büyüklerimiz ne demiş "En kıymetli bilgi paylaşılan bilgidir." paylaşılmayan bilgiler defter sayfalarında ve açılmayan zihinlerde saklı kalıp yok olur. Belgelere dayalı tarihi bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.
Şunu anlatmaya çalışıyoruz. Biz bu siteyi çeşitli nedenlerle geçmişimizi bir yazılı eserle bu güne getiremememizin sıkıntılarını ve geçmişimiz hakkında son derece bilgisiz olmamızın bizde yarattığı sıkıntıyı bizden sonraki nesilin yaşamaması için kurduk. Tarihimizi ve Serecerimizi bizden sonraki nesillere karşılık beklemeden taşıyabimek bizim için sosyal bir görevdir.
Esas gayemiz butun-asiretler.blogspot.com olarak tarihe objektif bir dille katkı sağlamaktır.

Saygılarımızla

butun-asiretler.blogspot.com

asirettarihi@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder